Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Αντοχής Δρόμου 2022

Πραγματοποιήθηκε σήμερα ο αγώνας πρωταθλήματος Ποδηλασίας δρόμου Αντοχής  2022  για τις κατηγορίες Ανδρών, Εφήβων, Νεανίδων και Μάστερ .

Η κατηγορίες Ανδρών και εφήβων ξεκίνησαν από την Λάρνακα με προεκκίνηση μέχρι το Καλό Χωρίο  όπου δόθηκε η χρονομετρημένη εκκίνηση του αγώνα και ολοκλήρωσαν σε κυκλική διαδρομή στην περιοχή Αναλυόντα όπου διεξήχθησαν και οι αγώνες για τις  υπόλοιπες κατηγορίες.

Πρωταθλητής στην κατηγορία Ανδρών αναδείχθηκε ο Ανδρέας Μιλτιάδης με τους Αλέξανδρο Αγρότη και Κωνσταντίνο Παυλίδη στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα .

Στους Εφήβους Πρωταθλητής Αναδείχθηκε ο Γιώργος Κουζης με τoν Αντρέα Κασάπη και τον  Νέαρχο Μιλτιάδους  στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα .

Στις Νεάνιδες Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Κωνσταντίνα Γεωργίου  και η Νεκταρία Αγαπίου στην 2η θέση .