ccf@cytanet.com.cy
22449870
Το κεφάλι ψηλά για Κούζη και Σαφείρη
Ολοκληρώθηκε η κυπριακή παρουσία στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα MTB που γίνεται στη Ρουμανία. Γιώργος Κούζης και Αλεξάνδρα Σαφείρη συμμετείχαν στο XCO, έδωσαν τα πάντα, ωστόσο δεν κατάφεραν να διακριθούν. Πρώτη στη μάχη μπήκε η Σαφείρη, η οποία κατετάγη ως 41η. Στη συνέχεια ακολούθησε ο Κούζης, ο οποίος ολοκλήρωσε στην 47η θέση.
Οι δύο τους πάλεψαν όσο μπορούσαν και σύλλεξαν τεράστιες εμπειρίες που θα τους βοηθήσουν στο μέλλον να εμφανιστούν πολύ πιο καλύτεροι και να κυνηγήσουν καλύτερα αποτελέσματα.