Πρώτη και καλύτερη η Κωνσταντίνα Γεωργίου. Η νεαρή αθλήτρια το είπε, το πίστεψε και το έκανε πραγματικότητα! Εξ αρχής έθεσε ως στόχο τη νίκη και στο τέλος τα κατάφερε κλείνοντας με έναν εκπληκτικό αγώνα στην κατηγορία των γυναικών. Η Γεωργίου έδειξε στη Σερβία δείγματα του πλούσιου ταλέντου της και αν συνεχίσει με τον ίδιο τρόπο, τότε θα έχει και περισσότερες και ανάλογες επιτυχίες.
Στις νεάνιδες, η Αλεξάνδρα Σαφείρη, ήταν η μεγάλη άτυχη της αποστολής. Η νεαρή αθλήτρια έκανε τεράστια υπερπροσπάθεια, ωστόσο είχε τρυπημένο λάστιχο και στο τέλος κατάφερε να τερματίσει στην 6η θέση. Παρόλες τις ατυχίες που αντιμετώπισε απέδειξε για άλλη μια φορά πως έχει τις ικανότητες για να εξελιχθεί σε μια τρομερή αθλήτρια.
Την ίδια στιγμή, στις Κορασίδες και Παιδες ανεβήκαμε άλλες δύο φορές στο βάθρο, με τους Ντίμο Κοστόβ και Σωτηρίανα Γαβριήλ να τερματίζουν στην 3η θέση. Και οι δύο τους είχαν ένα εκπληκτικό αγώνα και έδειξαν πως με δουλειά και αφοσίωση όλο το μέλλον θα είναι μπροστά τους.