ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ !
Για άλλη μια φορά τον τελευταίο καιρό η Κωνσταντίνα Γεωργίου σηκώνει την κυπριακή σημαία ψηλά!
Μετά τους βαλκανικούς στη Σερβία και την πρώτη θέση στο XCO η Κύπρια αθλήτρια εντυπωσίασε και στους Παγκόσμιους Πανεπιστημιακούς αγώνες στο Σαν Κάρλος στην Κόστα Ρίκα!
Συγκεκριμένα, έπειτα από εντυπωσιακό αγώνα, η Γεωργίου κατάφερε να ολοκληρώσει στην 3η θέση και να ανέβει στο βάθρο στον αγώνα XCE !
Η Ομοσπονδία μας θα ήθελε να ευχαριστήσει τον χορηγού της αποστολής, Costas P. Demetriades LLC καθώς χωρίς τη στήριξη του τίποτα δεν θα ήταν δυνατόν και τους διαχρονικούς χορηγούς της Vitex ,ΟΠΑΠ Κύπρου ,Andreou Brothers Ltd και Το Περιβόλι του Αγίου Λαζάρου
Άλλη μια μέρα στο Σαν Κάρλος στην Κόστα Ρίκα και οι αθλήτριες μας έδωσαν ξανά τη δικιά τους μάχη.
Στον αγώνα δρόμου αντοχής, η Στυλιάνα Καμιλάρη τερμάτισε στην 12 θέση, η Δήμητρα Κουκουμά ολοκλήρωσε ως 19η, ενώ η Ελένη Κουκουμά δεν ολοκλήρωσε τον αγώνα.
Η εμφάνιση των αθλητριών μας ήταν θετικότατη, αφού πέραν των τριών πρώτων που κατάφεραν να αποσπαστούν απο το πελοτόν οι υπόλοιπες τερμάτισαν με μαζικό σπριντ.
Η Ομοσπονδία μας θα ήθελε να ευχαριστήσει τον χορηγού της αποστολής, Costas P. Demetriades LLC καθώς χωρίς τη στήριξη του τίποτα δεν θα ήταν δυνατόν και τους διαχρονικούς χορηγούς της
Vitex Andreou Brothers LtdΟΠΑΠ ΚύπρουΤο Περιβόλι του Αγίου Λαζάρου
8η στο Παγκόσμιο Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας στην ατομική χρονομέτρηση η Δήμητρα Κουκουμά!
Άλλη μια εντυπωσιακή ημέρα είχαμε στο Σαν Κάρλος της Κόστα Ρίκα για το Παγκόσμιο Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα ποδηλασίας. Η κυπριακή αποστολή διακρίθηκε ξανά, αυτή τη φορά στην ατομική χρονομέτρηση.
Εκπληκτική η Δήμητρα Κουκουμά, η οποία κατάφερε να πάρει την εντυπωσιακή και ιδιαίτερα τιμητική για την Κύπρο 8η θέση μόλις 2’’:11 πίσω από την πρώτη Πέτρα Ζάνσκο (Ουγγαρία).
Την ίδια στιγμή τα άλλα δύο κορίτσια ακολούθησαν από κοντά με ιδιαίτερα καλές επιδόσεις. Στην 14η θέση η αδερφή της, Ελένη Κουκουμά και μόλις μια θέση πίσω της η Στυλιάνα Καμιλάρη.
Μέχρι στιγμής και τηρουμένων των αναλογιών, τα κορίτσια μας έδειξαν για άλλη μια φορά την ποιότητα τους και το επίπεδο τους, αφού με τις επιδόσεις τους μπορούν να κοντράρουν αθλήτριες απ’ όλη την
Η Ομοσπονδία μας θα ήθελε να ευχαριστήσει
τον χορηγού της αποστολής, Costas P.
Demetriades LLCCostas P. Demetriades LLC καθώς χωρίς τη στήριξη του τίποτα δεν
θα ήταν δυνατόν και τους διαχρονικούς χορηγούς της Vitex ,ΟΠΑΠ Κύπρου, Andreou Brothers Ltd και το Περιβόλι του Αγίου Λαζάρου